Witajcie na mojej stronie!

Serwis planowałem uruchomić w roku ubiegłym, w zasadzie już w grudniu ubiegłego roku wszystko było gotowe, ale nie dałem rady. Przez pół roku wydarzyło się tyle różnych spraw, wyjazdów, radości i smutków, że myśli skierowane były zupełnie gdzieś indziej. Cieszę się jednak, że wszedłem oficjalnie z ofertą trenerską na rynek i, że kolejny projekt udało mi się wdrożyć. To jest coś co mi przynosi dużą satysfakcję, a w każdej pracy zawsze kieruję się właśnie takim wewnętrznym odczuciem. Satysfakcja najważniejsza!

Wielokrotnie miałem pytania o współpracę szkoleniową, głównie od strony amatorów, ale nie chciałem się za bardzo angażować. Co prawda z kilkoma amatorami współpracuję, ale jest to raczej pomoc bardziej koleżeńska. O współpracę pytali także zawodnicy z tzw. „wyższej półki”. Trenowanie kogoś to jednak duża odpowiedzialność, z której nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Odpowiada się nie tylko za zdrowie innych, ale także za jego marzenia, nadzieje, aspiracje, czasami całą życiową przyszłość. Dlatego by zaangażować się w pełni w trenowanie kogoś, zwłaszcza dla większych wyników, muszę być pewny, że raz – podołam czasowo, dwa – zawodnik jest zdeterminowany do poświęceń i ma otwarty umysł, potrafi przyjąć odpowiednio zarówno porażkę i jak i sukces.  Trener nie jest tylko osobą od wysyłania planów, które mają nam pomóc biegać szybciej czy dłużej….

Sądzę, że teraz jestem przygotowany by rozwijać się w pełni w tym kierunku, a ta witryna jest tylko pierwszym etapem większego projektu, która mnie samego ma zmobilizować do dalszego rozwoju. Mam nadzieję, że tak się stanie. Działamy.

Na blogu będę pisał o naszej sportowej rzeczywistości, tak jak ja ją odbieram. Nie zawsze realia w świecie sportu wyczynowego są takie, jak ją widzą z boku kibice, inni biegacze, czy „kanapowi znawcy”. Sam kiedyś oceniałem profesjonalnych zawodników tylko przez pryzmat wyników. Teraz widzę jak dużo czynników, szczegółów musi się zgrać by to wszystko zatrybiło, i że za wynikami stoi człowiek z takimi samymi problemami, rozterkami i radościami jak każdy inny …. ale o tym później.

W dziale artykuły będę wstawiać moje teksty z zakresu treningu.

Czytajcie i piszcie do mnie jeśli macie pytania.

 

Pozdrawiam!

Karlos