Akademia Biegowa – zajęcia dla biegaczy w Kiełpinie k. Kartuz – zapraszam w każdy poniedziałek i środę

Trenujemy na Kaszubach – zajęcia biegowe dla każdego!

 

Od kilku miesięcy mieszkamy w innym zakątku Pomorza – na Kaszubach, a dokładnie w Kiełpinie koło Kartuz.

To niewielka, ale szybko rozwijająca się miejscowość z dużym potencjałem, głównie z napływową ludnością w wieku średnim. W dość krótkim czasie udało się nam poznać naprawdę świetnych, otwartych i pracowitych ludzi, którzy są miejscowymi liderami w różnych dziedzinach i branżach.

Sportem głównie zajmuje się klub sportowy Amator Kiełpino, który prowadzi szkolenie z piłki nożnej. W regionie kartuskim cały sport ma się dobrze:  pływacy, kolarze, zapaśnicy to w zasadzie czołówka krajowa, a nawet europejska. Aż do września ubiegłego roku nie było sekcji lekkoatletycznej…  Na razie budujemy solidną grupę biegaczy amatorów w nowo powstałej Akademii Biegowej AMATOR KIEŁPINO. Już teraz zrzeszamy blisko 15 biegaczy na różnym poziomie od totalnie początkujących po zaawansowanych i młodzież – wszyscy mają ten „błysk” w oku  czyli ogromną determinację i motywację. Atmosfera jest naprawdę świetna. Dorobiliśmy się już nawet efektownie wyglądających koszulek 🙂 Rozwijamy się dość intensywnie o czym świadczą choćby sukcesy w nie tylko lokalnych biegach. Serdecznie i Was zapraszam, jeśli mieszkacie w pobliżu.

2

W zajęciach może wziąć udział każdy biegacz bez względu na poziom wytrenowania oraz adres zamieszkania, także Ci którzy pragną dopiero rozpocząć przygodą z bieganiem. To atrakcyjna propozycja spędzenia aktywnie wolnego czasu wychodząca naprzeciw wielkiemu zainteresowaniu bieganiem w naszym kraju i większej świadomości dbałości o własne ciało.

Wiem, że początki są najtrudniejsze. Zmotywowanie się do wysiłku, czasem przełamanie swojej dotychczasowej rutyny czy zmiana harmonogramu to pierwszy krok ku poprawie naszego ogólnego zdrowia.

Zapewniam jednak, że organizm się odwdzięczy za regularną dawkę ruchu: lepszym samopoczuciem, lepszą regeneracją, wydajnością w pracy i domu, lepszym skupieniem, wyglądem oraz kondycją. Z tych profitów czerpie już kilkanaście osób regularnie uczestniczących w zajęciach. Pamiętajcie – bieganie jako aktywność  – kształtuje nie tylko nasze ciało, ale i umysł. Ogólnie mówiąc bieganie przekłada się potem na wszystkie dziedziny naszego życia, a jest również przyjemne gdy trenuje się w grupie.

5

Zajęcia mają wymiar także edukacyjny. Staram się edukować uczestników by stali się bardziej świadomymi biegaczami. Od marszobiegu do biegania. Jak skutecznie redukować tkankę tłuszczową? Jak poprawić swoje osiągi w zawodach? Jak dobrać obuwie? Co jeść na śniadanie? Jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia wzmacniające brzuch, grzbiet, pośladki, ręce? Biegać z pięty czy śródstopia? Kiedy zadebiutować w maratonie? Co daje biegaczowi siła biegowa i jak prawidłowo wykonywać jej elementy? Z czym się „je” interwały? To tylko niektóre z pytań, które są już teraz poruszane.1

Pamiętajcie – nawet, jeśli niektórzy uważają się za zaawansowanego biegacza lub biegaczkę, warto niekiedy powrócić do podstaw, aby zrealizować swoja ambitne cele! Oczywiście nie muszę przekazywać, że zajęcia bezpośrednio z trenerem są o wiele bardziej korzystniejsze – tego nie zastąpi nawet najlepszy plan treningowy, o ile biegacz ma do czynienia z człowiekiem wykwalifikowanym i  doświadczonym, bowiem niestety wraz z „modą” na bieganie rośnie także ilość pseudofachowców.
Warunki do treningu mamy doskonałe. Klub Amator dysponuje świetnym stadionem piłkarskim z oświetleniem i dlatego jesteśmy praktycznie niezależni od pory dnia. Do tego przez lata zgromadziłem sporo sprzętu – od płotków lekkoatletycznych po piłki lekarskie. Stopniowo uzupełniamy Brai w zależności od potrzeb. Mamy też wsparcie z lokalnego magistratu w Kartuzach. Zresztą jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami to za dwa lata w Kartuzach powinniśmy mieć stadion lekkoatletyczny więc będzie się działo….

1

Informacji o treningach można szukać na profilu Akademii Biegowej Amator Kiełpino – https://www.facebook.com/akademiabiegowaamator

lub telefonicznie bezpośrednio u mnie – 510-555-033.

 

Na początku koszt zajęć wynosił 15 zł. Już teraz 5 zł. Dążymy do tego by w przyszłym roku treningi były bezpłatne.

Zapraszam – poniedziałek i środa – godz. 19.00.

 

Pozdrowienia!