O Trenerze

Poznaj bliżej Trenera: Karol Nowakowski_DSC6716

 

Jako trener z kilkuletnim doświadczeniem trenerskim specjalizuję się w periodyzacji treningu i szkoleniu w sportach wytrzymałościowych, głównie w odniesieniu do biegaczy. Współpracuję z najlepszymi polskimi biegaczami, a od kilku lat dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem także z amatorami.


Moje metody szkoleniowe pozwalają na wypracowanie pozytywnych wyników oraz na maksymalne wykorzystanie potencjału zawodnika.

 

Ze sportem i wszelką aktywnością fizyczną w ogóle, związany jestem od najmłodszych lat. Z Królową Sportu zapoznałem się bliżej w roku 2000. Przez ten okres miałem okazję zdobywania doświadczenia na wielu płaszczyznach – najpierw jako zawodnik (rozpocząłem treningi biegowe w pierwszej klasie liceum – rok 2000 – biegi średnie, uczestnik mistrzostw Polski w biegach przełajowych), potem jako organizator imprez biegowych, czwartków lekkoatletycznych dla dzieci i mityngów (oczywiście systematycznie biegając), w międzyczasie byłem sędzią lekkoatletycznym, a od kilku lat w wolnych chwilach prowadzę także imprezy sportowe, zwłaszcza biegowe i mityngi LA jako spiker. Ukończyłem studia na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz zdobyłem tytuł instruktora lekkiej atletyki, a kilka lat później zdałem kurs na trenera klasy II.

W roku 2008 postanowiłem założyć własną grupę lekkoatletyczną i tym samym rozpocząłem przygodę trenerską. Do dnia dzisiejszego prowadzę zajęcia sportowe z uzdolnioną młodzieżą. Celowo użyłem słowa „przygoda” gdyż, praca trenerska jest dla mnie dużą przyjemnością, satysfakcją, pasją i niekończącą się przygodą, wspaniałym uzupełnieniem życia codziennego. W 2015 roku założyłem Akademię Biegową w Kiełpinie, w 2016 w Kartuzach, a w 2017 w Kościerzynie. Na zajęcia regularnie uczęszcza kilkadziesiąt osób.

Od maja 2017 roku pełnię rolę trenera przygotowania motorycznego grup młodzieżowych klubu piłkarskiego GKS Cartusia 1923. 

Wyniki moich zawodników są dla mnie inspiracją do poszerzania własnej wiedzy i nabywania nowych kompetencji trenerskich. Pasjonuję się nowoczesnymi metodami treningu oraz naturalnymi sposobami regeneracji, suplementacją i odżywianiem.

We własnej filozofii treningu daleki jestem od utartych schematów i monotonni, prawdę mówiąc – nie cierpię ich.

Moje doświadczenie poparte jest szeroką wiedzą na temat historii lekkoatletyki, aktualnościami ze świata biegów, znajomością wyników, biegaczy z czołówki polskiej i światowej oraz specyfiki tego sportu w ogóle.

Swoją wiedzę przekazuję biegaczom na każdym poziomie wytrenowania. Jako mąż oraz ojciec małej Kalinki, zarazem aktywny zawodowo trener (i biegowo także), zdaję sobie sprawę z ilości obowiązków rodzinnych i zawodowych moich zawodników, dlatego optymalnie wykorzystuję ich czas przeznaczony na trening by z satysfakcją mogli realizować wyznaczone cele. Lubię przebywać w towarzystwie biegaczy, poznawać ich historię i debatować długie godziny o wszystkim co dotyczy biegania. Swój warsztat pracy pogłębiam na licznych zgrupowaniach i imprezach sportowch w kraju oraz zagranicą (m.in. Meksyk, Portugalia) gdzie spotykam trenerów i menadżerów z całego świata, z którmi to mam możliwość odbycia wielu fascynujących rozmów.

Od kilku lat chętnie pomagam także amatorom wejść na wyższy stopień biegania! Doradzam także jak żyć zdrowo, czerpać radość i motywację z treningów i udziału w zawodach, dbać o regenerację oraz sprawy poza treningowe, także jak zachować optymalną wagę.

Kwalifikacje:

 • Trener Finalistki Mistrzostw Świata – Dominiki Nowakowskiej 
 • Były trener medalistów Mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowiec i senior, finalistów mistrzostw Europy
  (Andrzej Rogiewicz, Marta Krawczyńska, Karol Kaliś)
  _DSC6615
 • Trener II klasy państwowej w Lekkiej Atletyce – TRENER PZLA
 • Magister Wychowania Fizycznego (AWFiS Gdańsk)
 • Menadżer Imprez Sportowych
 • Menadżer Sportu – tytuł państwowy Ministerstwa Sportu i Turystyki
 • Studia Podyplomowe z organizacji i zarządzania sportem
 • W okresie 2013-2015 współpraca z miesięcznikiem „BIEGANIE” – ekspert i konsultant z zakresu treningu
 •  Ekspert i konsultant portalu FESTIWAL BIEGOWY z zakresu szkolenia biegaczy – 2015
 • Prowadzenie zajęć z korekcji i kompensacji wad postawy
 • Kursy, szkolenia i seminaria z zakresu biegania i inne około sportowe.

 

Lekkoatletyka jest ważna w moim życiu przede wszystkim dlatego, że dzięki niej poznałem wspaniałą kobietę, moją małżonkę Dominikę. Od kilku lat przyjemność być jej trenerem. Wspólnie dążymy do doskonałości – tej sportowej i życiowej, mimo sukcesów i porażek zawsze razem do przodu!

Na co dzień prowadzę firmę eventową, która tak naprawdę z bieganiem nie ma za dużo wspólnego, ale dzięki temu pozwala mi to na zachowanie dystansu do tej tematyki i świeże spojrzenie. Od jakiegoś czasu poszukuje pretekstu by swoją pasję nazwać pracą.

IMG_0073

 

Jeśli i Ty chcesz ze mną rozpocząć współpracę, zapraszam do kontaktu.

zadzwoń: 510-555-033

trener@trener-biegowy.pl